Hiszpańskie stowarzyszenie “Civil Solidarity Guards Association”, jedna z głównych jednostek poszukiwawczo-ratowniczych wykorzystujących w swoich zadaniach UAV, wybiera UgCS do wykonywania poszukiwań ludzi, badań lotniczych i zadań policyjnych. Przyczyna jest oczywista – UgCS umożliwia pilotom dronów wykonywanie zadań poszukiwawczo-ratowniczych, pracując na odległość i uzyskując fotograficzne badanie w wysokiej rozdzielczości obszaru na jakim znajduje się potencjalnie zaginiona osoba.
7 pilotów dronów Civil Solidarity Guards Association to przede wszystkim pracownicy służb mundurowych. Wszyscy jednak muszą przejść szkolenie z różnych przedmiotów, muszą umieć pracować samodzielnie lub w grupach. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi gwarantowanemu przez UgcCS, w prosty sposób są w stanie zarządzać zaawansowanym stanowiskiem dowodzenia, zdalnie kontrolować i monitorować osoby poszukujące, uruchamiać podwodny pojazd ROV inspekcyjny, współpracować z różnymi narzędziami geodezyjnymi lub programować misje poszukiwawcze za pomocą oprogramowania do sterowania lotem UgCS. Na dzień dzisiejszy, ci ludzie wykonali ponad 70 rzeczywistych operacji i nadal pracują nad opracowaniem nowych i ekscytujących wyzwań.
Szybkość i skuteczność mają ogromne znaczenie w naszej pracy i po przetestowaniu oprogramowania lotniczego zdecydowaliśmy się na UgCS, ponieważ pozwala nam on pracować na odległość, wysyłać prace poszukiwawcze i ratownicze do pilotów oddalonych o setki kilometrów i nawet na przemian z innymi aplikacjami geodezyjnymi – wyjaśnia José Cabrera Sánchez, prezes AGCS i dyrektor operacyjny.
W Hiszpanii wykorzystaliśmy wiele godzin szkoleń, podróży, operacji i dużych inwestycji kapitałowych, aby móc zaoferować nasz wkład w urządzenia do wyszukiwania osób zaginionych bez wyraźnego powodu. UgCS oferuje nam cały świat możliwości rozwoju tej pracy, ułatwiając ją i zwiększając jej efektywność. W zaledwie 10 minut byliśmy w stanie uzyskać wysokiej rozdzielczości fotograficzny przegląd obszaru, w którym szukaliśmy osoby w symulacji – dodaje.
Z odległości i z komputera pilot drona może przeprowadzić wielokrotne programowanie, dla jednego operatora lub kilku. Gdy pliki zostają zapisane jako KML, wysyła się je do programu UgCS, generując siedem różnych misji, które z kolei zostaną wysłane do pilotów w celu wykonania przeglądu fotograficznego.
Więcej o UgCS przeczytasz w linku: https://ugcs.pl/.